Adriana Bogdanowska laureatką Pomorskich Spotkań z Diaporamą

Jeszcze nie wybrzmiały echa festiwalu "Wizje Natury" w Izabelinie, a już dotarła do nas doskonała wiadomość ze Szczecina. Na XL Pomorskich Spotkaniach z Diaporamą, nasza koleżanka, Adriana Bogdanowska zdobyła brązowy medal Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i nagrodę Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich za pokaz pod tytułem "Moje miejsca".

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to najstarszy tego typu konkurs w Polsce, mający już 40 letnią tradycję. To jedyny w Polsce i jeden z zaledwie sześciu najważniejszych konkursów diaporam na świecie pod prestiżowym patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu RP. O skali współzawodnictwa może świadczyć fakt, że do tegorocznej edycji  zgłoszono 84 diaporamy, 42 autorów z 12 krajów: Australii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Włoch, Norwegii, Słowacji, Węgier, Belgii, Nowej Zelandii i Polski.
Wśród tak silnej konkurencji tym bardziej cieszy sukces naszej koleżanki.
Nagrodzona diaporama Ady opowiada o bardzo ważnych dla niej miejscach. W komentarzu do pokazu autorka pisze: "Są miejsca, w których czas płynie inaczej. Duże, otwarte przestrzenie pozwalają uchwycić pierwsze promienie słońca, które malują mglisty świat mokradeł barwami pasteli, wyłaniając z nich często nieoczywiste kształty ich mieszkańców. Miejsca, które zachwycają mnie zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajobrazowym".
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Jubileusz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

W tym roku Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi swoje 70. lecie. Jedną z imprez uświetniających ten wspaniały jubileusz, jest wielka wystawa zdjęć  ponad 130 autorów, którzy mieli swoje wystawy w galerii ŁTF-u. 15 listopada 2019 w  Muzeum Miasta Łodzi odbył się wernisaż tej wystawy, połączony z uroczystą galą, na której przyznane zostały okolicznościowe odznaki i medale dla zasłużonych członków i współpracowników ŁTF.

Jednym z medali został uhonorowany, za wieloletnią współpracę, Okręg Łódzki ZPFP. Medal, na ręce Michała Ludwiczaka, wręczył Prezes ŁTF Sławomir Grzanek.

Nasze związki i doskonała współpraca z Łódzkim Towarzystwem Fotograficznym sięgają wielu lat wstecz. Członkowie obu organizacji znają się doskonale. Regularnie wymieniają się doświadczeniami, wspólnie uczestniczą w warsztatach i plenerach fotograficznych. Nie brakuje też osób, które należą jednocześnie do obu stowarzyszeń. Korzystamy też z gościnności prestiżowej galerii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, gdzie prezentujemy swoje wystawy.

Gratulujemy koleżankom i kolegom z Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego pięknego jubileuszu i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę. :-)

Zapraszamy na spotkanie - 20 listopada 2019

Zapraszamy na listopadowe spotkanie członków ZPFP i sympatyków fotografii przyrodniczej. Porozmawiamy o sprawach bieżących, powspominamy festiwal w Izabelinie, rozstrzygniemy kolejną edycję Ligi Fotografów. Głównym tematem wieczoru będzie fotografia nocna i astrofotografia, o której opowie ze szczegółami Tomek Buczko, który w tym temacie się specjalizuje. Naprawdę warto zajrzeć i posłuchać!
 

Rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2019

Na zakończonym właśnie XV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury", zostały ogłoszone wyniki konkursu na Fotografa Roku ZPFP 2019. Miło nam poinformować, że w gronie finalistów znalazło się siedmiu członków naszego okręgu:
Adriana Bogdanowska - I miejsce w kategorii Inne Zwierzęta
Bogusław Czarnecki - II miejsce w kategorii Owady i pajęczaki
Piotr Szewczyk - II miejsce w kategorii Ptaki
Michał Ludwiczak - wyróżnienie w kategorii Inne zwierzęta
Adam Mańka - wyróżnienie w kategorii Ptaki
Małgorzata Markuszewska - wyróżnienie w kategorii Impresje
Michał Stanecki - wyróżnienie w kategorii Ssaki
Ponadto do finału zakwalifikowały się prace:
Adriany Bogdanowskiej - w kategorii Owady i Pajęczaki
Tomasza Buczko - w kategorii Krajobraz
Macieja Cichosza - w kategorii Krajobraz
Sebastiana Sołtyszewskiego - w kategorii Ptaki
Gratulujemy!

Zobacz nagrodzone prace...

Świat w naszych rękach - wystawa w CH Tulipan


Zapraszamy na ekologiczną wystawę „Świat W Naszych Rękach” autorstwa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na fotografiach przedstawiono związek człowieka z otaczającą go przyrodą – jego wpływ na środowisko i to, jak bardzo w nie ingeruje. Wystawa zmusza do refleksji i pokazuje, że problem niszczenia ziemi nie ma jedynie wymiaru globalnego, ale również ten bardziej lokalny – istnieje na każdym kroku, także w domu, w parku, w miejscu pracy czy na wakacjach. Obejrzyjcie wystawę, by zrozumieć, że trzeba zacząć od siebie, żeby zmienić świat.
Zdjęcia wykonali fotografowie zrzeszeni w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Są to osoby w różnym wieku, które łączy pasja do przyrody i jej uwieczniania na zdjęciach. Swoimi zdjęciami uwrażliwiają na piękno flory i fauny, i w ten sposób nakłaniają ludzi do jej ochrony.
Zapraszamy na wystawę zarówno dzieci, jak i dorosłych! Wstęp na wystawę jest wolny.
Centrum Handlowe Tulipan
al. Piłsudskiego 94
92-202 Łódź
 

Zebranie okręgu - październik 2019

Zebranie w październiku rozpoczęło się doskonałą wiadomością. Decyzją Zarządu Okręgu do naszego grona zostały przyjęte dwie nowe członkinie Ania Ogar i Asia Kowalska. :-) Decyzja została przyjęta zbiorowym aplauzem wszystkich obecnych.
Następne punkty programu, nie wzbudziły już może tak wielkiego entuzjazmu, ale również były interesujące. ;-)
W najbliższym czasie w Centrum Handlowym "Tulipan" zostanie zaprezentowana wystawa członków naszego Okręgu poświęcona ratowaniu środowiska naturalnego. Tytuł wystawy -  "Świat w naszych rękach". Na wystawę składa się zestaw zdjęć, przedstawiających relacje pomiędzy człowiekiem i przyrodą. To dobra inicjatywa, bo dzięki lokalizacji wystawy, będą mogły ją zobaczyć tłumy ludzi - klientów CH "Tulipan". Mamy nadzieję, że to początek współpracy z centrami handlowymi i nasze zdjęcia, zawisną również w innych tego typu placówkach w Łodzi.

Czytaj więcej...

Asia i Ania nowymi członkiniami naszego okręgu.

Po zapoznaniu się z przedstawionymi deklaracjami członkowskimi i analizie aktywności kandydatów, Zarząd Okręgu Łódzkiego ZPFP na posiedzeniu w dniu 19 września 2019 roku podjął decyzję o przyjęciu w poczet członków Okręgu Łódzkiego ZPFP:
• Anny Ogar (nr legitymacji OŁ/3067),
• Joanny Pasowicz-Kowalskiej (nr legitymacji OŁ/3068).
Asia i Ania tylko formalnie dołączyły do naszego zespołu od września, bo już od wielu miesięcy czynnie uczestniczą w pracach Okręgu, biorą udział w plenerach, prezentują swoje zdjęcia na zebraniach. Życzymy naszym koleżankom wielu sukcesów i przyjemności z uprawiania fotograficznego hobby. :-)
parent menu item not found: "130"