Liga Fotografów - sezon 2019/2020

W czerwcu 2020 zakończyliśmy trzecią już edycję Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego ZPFP. Nasz konkurs polega na wybieraniu co miesiąc zdjęcia przyrodniczego, które najlepiej ilustruje zadany wcześniej temat. W zabawie mogą wziąć udział nie tylko członkowie naszego okręgu, ale wszyscy sympatycy fotografii przyrodniczej. Na zebraniach okręgowych wybieramy najlepsze prace, a pierwsze trzy zdjęcia są premiowane ligowymi punktami. Suma punktów na koniec sezonu decyduje o zwycięstwie. Tym razem, ze względu na epidemię, trzy edycje  byliśmy zmuszeni rozstrzygnąć on-line. Rywalizacja jak zwykle była zacięta i do końca nie było pewności, jaki będzie finalny rezultat.
Ostatecznie laureatami Ligi 2019/2020 zostali
1. Marian Jarosiński
2. Krzysztof Korc i Michał Stanecki ex aequo
3. Marek Sykuła
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom naszej zabawy, dzięki którym mogliśmy obejrzeć ciekawe fotograficzne interpretacje zadanych tematów.
Zachęcamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych prac na naszej stronie internetowej.http://zpfp.pl/okreg-lodzki/aktualnosci/liga-fotografow-tabela

Wizje Natury 2020 - on line

W tym roku festiwal Wizje Natury odbędzie się w dniach 16-22 listopada 2020 w formule on-line.
Epidemia koronawirusa wymusza również na Związku Polskich Fotografów Przyrody zmianę dotychczas stosowanych form organizacyjnych i wykorzystanie w swojej działalności nowych technologii komunikacyjnych.
Mamy nadzieję, że taka formuła pozwoli dotrzeć z festiwalowym przekazem do jeszcze szerszego grona odbiorców, również tych nie zrzeszonych w Związku. Może więc być doskonałą platformą do promocji naszej działalności.
W programie pokazy zdjęć i diaporam, prelekcje gości, warsztaty fotograficzne. Jednym z bardziej interesujących elementów festiwalu będzie Ogólnopolski Otwarty Konkurs Fotograficzny “Piękno dzikiej przyrody”.
Szczegóły znajdziecie już wkrótce na profilu facebookowym ZPFP.
 20200701 WN 2020

Wystawa Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne i Okręg Łódzki Związku Polskich Fotografów Przyrody zapraszają na wystawę pokonkursową „Fotograf Roku 2020 ZPFP”.
Wystawę można będzie oglądać w Galerii Fotografii ŁTF im Eugeniusza Hanemana w Łodzi
na ul. Piotrkowskiej 102 w dniach 30 czerwca – 11 lipca 2020r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30 czerwca 2020 o godzinie 18:00

Zebranie okręgu - czerwiec 2020

Niektórzy mówili "niemożliwe", ale jak się okazuje wszystko można, jeśli się tylko chce. Okręg Łódzki ZPFP spotkał się pierwszy raz od kilku miesięcy. Nasze dotychczasowe miejsce zgromadzeń jest nadal niedostępne, dlatego spotkaliśmy się w plenerze - w jednym z łódzkich parków. Było nas 10 osób i dwa psy - było bardzo fajnie i wesoło. Były długie rozmowy, obserwacja parkowej fauny oraz oczywiście oglądanie zdjęć (tym razem tradycyjnych odbitek na papierze). Na pewno będziemy się jeszcze w tej formule spotykać.
 20200619 park

"Czułe i Szalone"– wystawa Anny Ogar

Powoli wracamy do normalności. Od 4 czerwca w „Galeryjce Olimpijce” można podziwiać wystawę naszej koleżanki (i jednocześnie członkini Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego) Anny Ogar. Wystawa pod tytułem "Czułe i Szalone", mimo że przedstawia przyrodę nie do końca dziką, to jednak warta jest zauważenia. Wystawa poświęcona jest bowiem jednej z wielkich pasji Ani, jaką są konie.
Oddanie dzikiego temperamentu tych zwierząt, a jednocześnie ich majestatu i piękna sylwetki, wymaga niebywałego kunsztu od fotografa. Nie bez znaczenia są tu zarówno cierpliwość i wytrwałość w obserwacji koni, jak również refleks oraz umiejętność wyczucia i przewidywanie ich nagłych reakcji. Połączenie tych kompetencji przyniosło wyborny efekt. Dlatego z przyjemnością zapraszamy do osobistego oglądania prac.
Wystawę można oglądać do 23 czerwca w „Galeryjce Olimpijce”, Łódź ul. Piotrkowska 132 (w podwórzu), w dni robocze w godzinach pracy BPiT „OLIMP”.

„Spotkania z przyrodą” – podcast Michała Staneckiego

W czasach przymusowej izolacji brakuje nam bezpośrednich kontaktów: plenerów, wernisaży, spotkań okręgowych, na których wymienialiśmy się doświadczeniami i dyskutowaliśmy o naszych fotograficznych sprawach. Dlatego wyjątkowo trafna wydaje się inicjatywa naszego kolegi, Michała Staneckiego, aby właśnie teraz uruchomić podcast o tematyce foto-przyrodniczej.
Już pierwsze odcinki audycji dały nam przedsmak tego, co się będzie działo w przyszłości. Wskazówki dla początkujących fotografów, kalendarz przyrody, ciekawe miejsca do fotografowania, porady sprzętowe, rekomendacje publikacji przyrodniczych i wywiady z ciekawymi gośćmi. No i przede wszystkim gawędy Michała, który z pasją opowiada o swoich przygodach na łonie natury. Warto więc już teraz zasubskrybować kanał, aby nie przegapić żadnego odcinka. :-)
Poszukajcie podcastu Michała na wszystkich popularnych platformach streamingowych lub bezpośrednio na stronie jego bloga michalstanecki.com
Serdecznie polecamy!

Relacje zwycięzców konkursu Fotograf Roku 2020

Zapraszamy do przeczytania relacji, w których laureaci poszczególnych kategorii konkursu Fotograf Roku 2020 opowiadają, jak wykonali swoje nagrodzone zdjęcia. O swoich terenowych przygodach opowiadają: Joanna Antosik, Maciej Cichosz, Krzysztof Korc, Adam Mańka, Włodzimierz Stanisławski i Katarzyna Świętochowska.
Natomiast wszystkie zdjęcia wyróżnione w konkursie obejrzycie na naszej wirtualnej wystawie: Wystawa pokonkursowa "Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP"

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"