Wystawa Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne i Okręg Łódzki Związku Polskich Fotografów Przyrody zapraszają na wystawę pokonkursową „Fotograf Roku 2020 ZPFP”.
Wystawę można będzie oglądać w Galerii Fotografii ŁTF im Eugeniusza Hanemana w Łodzi
na ul. Piotrkowskiej 102 w dniach 30 czerwca – 11 lipca 2020r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30 czerwca 2020 o godzinie 18:00

"Czułe i Szalone"– wystawa Anny Ogar

Powoli wracamy do normalności. Od 4 czerwca w „Galeryjce Olimpijce” można podziwiać wystawę naszej koleżanki (i jednocześnie członkini Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego) Anny Ogar. Wystawa pod tytułem "Czułe i Szalone", mimo że przedstawia przyrodę nie do końca dziką, to jednak warta jest zauważenia. Wystawa poświęcona jest bowiem jednej z wielkich pasji Ani, jaką są konie.
Oddanie dzikiego temperamentu tych zwierząt, a jednocześnie ich majestatu i piękna sylwetki, wymaga niebywałego kunsztu od fotografa. Nie bez znaczenia są tu zarówno cierpliwość i wytrwałość w obserwacji koni, jak również refleks oraz umiejętność wyczucia i przewidywanie ich nagłych reakcji. Połączenie tych kompetencji przyniosło wyborny efekt. Dlatego z przyjemnością zapraszamy do osobistego oglądania prac.
Wystawę można oglądać do 23 czerwca w „Galeryjce Olimpijce”, Łódź ul. Piotrkowska 132 (w podwórzu), w dni robocze w godzinach pracy BPiT „OLIMP”.

Liga fotografów - 05/2020

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Maj 2020 temat "Uczta"

Czytaj więcej...

Odwołane zebrania Okręgu Łódzkiego ZPFP.

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i zawieszeniem przez Łódzki Dom Kultury wszystkich spotkań stowarzyszeń, nasze marcowe, kwietniowe i majowe zebrania nie odbędą się. O kolejnych spotkaniach, w zależności od rozwoju sytuacji, będziemy informować w mediach społecznościowych i poprzez naszą grupę dyskusyjną.

Liga fotografów - 03/2020


Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Marzec/Kwiecień 2020 temat "Konflikt"

Czytaj więcej...

Nagroda Publiczności FR 2020 dla Adama Mańki

W niedzielę 15 marca 2020 zakończyło się internetowe głosowanie w kategorii Nagroda Publiczności w konkursie Fotograf Roku 2020 Okręgu Łódzkiego ZPFP. Spośród dziesięciu wyselekcjonowanych wcześniej prac, zdecydowanie zwyciężyła fotografia Adama Mańki pod tytułem "Łowca". Przedstawia ona czaplę zielonawą, która próbuje "poradzić sobie" z upolowanym wróblem.
Adam jest wszechstronnym fotografem przyrody, ale największą przyjemność sprawia mu fotografowanie ptaków. Jego prace są często wyróżniane w konkursach fotograficznych. Z taką samą pasją fotografuje ptaki na błotach Jeziorska, jak i w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Aby zdobyć nagrodę publiczności w tegorocznej edycji Fotografa Roku, musiał się wybrać aż do Afryki. :-) Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane na zachodnim brzegu Mauritiusa, wyspy położonej w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Czytaj więcej...

Fotograf Roku 2020 - Nagroda Publiczności

Zapraszamy naszych członków, fanów i sympatyków do głosowania na 10 fantastycznych zdjęć.
Wasze głosy oddawane poprzez reakcję pod zdjęciami na naszym profilu na Facebooku pozwolą nam wyłonić zwycięskie zdjęcie w kat. Nagroda Publiczności w corocznym konkursie Fotografa Roku okręgu łódzkiego ZPFP.
Głosy można oddawać do 15.03.2020
Mile widziane będą Wasze udostępnienia albumu, aby zachęcić do zabawy również Waszych znajomych.
 FR 2020 - Nagroda Publiczności

V Przegląd Pokazów Multimedialnych

V Przegląd Pokazów Multimedialnych Okręgu Łódzkiego ZPFP w Poleskim Ośrodku Sztuki już za nami. W miłym towarzystwie mogliśmy obejrzeć aż 22. różnorodne stylistycznie diaporamy, przygotowane przez fotografów z naszego okręgu, a przy okazji zareklamować działalność naszego stowarzyszenia. Swoje pokazy zaprezentowali: Joanna Antosik-Żołądek, Adriana Bogdanowska, Grażyna Dębowska, Marian Jarosiński, Krzysztof Kuhn, Michał Ludwiczak, Małgorzata Markuszewska, Andrzej Miśkiewicz, Anna Ogar, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Renata Stadnik, Michał Stanecki, Małgorzata Szafrańska-Kuhn i Piotr Szewczyk.
Jak zwykle w POS panowała doskonała atmosfera, i jak zwykle umówiliśmy się na spotkanie za rok. :-)

Zobacz więcej...

Zebranie okręgu - luty 2020

Na wstępie zebrania Michał Ludwiczak poinformował, że zakończyło się zbieranie zdjęć do konkursu "Fotograf Roku" w naszym okręgu. Do konkursu zgłoszono 764 fotografii. Zostały one przekazane jurorom i obecnie rozpoczęli oni pracę, nad wyborem laureatów. O decyzjach Jury dowiemy się już 24 marca, podczas wernisażu wystawy Fotograf Roku w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
Później krótkie przypomnienie o ciekawie zapowiadającej się imprezie. 26 lutego o godzinie 18:00 w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się V Przegląd Pokazów Multimedialnych Okręgu Łódzkiego ZPFP. Swoje pokazy zaprezentuje tam 15 fotografów.
Następnie obejrzeliśmy relację z pleneru na Stogu Izerskim, który odbył się w dniach 20-26 stycznia bieżącego roku. Plener zorganizował Okręg Dolnośląski, a wzięła w nim udział spora grupa przedstawicieli naszego okręgu. Przynajmniej tam uczestnicy mogli nacieszyć się prawdziwą zimą i śniegiem.

Czytaj więcej...

Liga fotografów - 02/2020

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Luty 2020 temat "Symetria"

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy Michała Staneckiego.

13 lutego 2020 w "Galeryjce Olimpijce" odbył się wernisaż wystawy Michała Staneckiego pod tytułem "Inny punkt widzenia".
Michał jest artystą poszukującym. Lubi zdobywać nowe doświadczenia a jednocześnie testować nowe technologie. Tym razem postanowił zaprezentować nam wyniki swoich doświadczeń, z fotografowania pejzaży z wykorzystaniem dronów.
Na wystawę składa się efektowny zestaw krajobrazów, widzianych z "lotu ptaka". Obrazy starannie dobrane pod względem różnorodności środowisk, pór roku, barw i kompozycji, wyglądają naprawdę widowiskowo.
Prezentowane prace, w większości przypadków przedstawiają tereny, leżące w promieniu maksymalnie 50 km od Łodzi. A więc na ogół doskonale znane obecnym na wernisażu fotografom przyrody. A jednak oglądane z perspektywy, z której do tej pory ich nie widzieliśmy, były czasami trudne do rozpoznania. Dlatego każde zdjęcie było przedmiotem wielu szczegółowych analiz i dyskusji. A także zachwytów, że tereny, które trochę nam już spowszedniały, mogą wyglądać tak atrakcyjnie z innego punktu widzenia.
Kustosz galerii - Krzysztof Kurowski, który od zawsze z wielką sympatią odnosi się do działalności naszego stowarzyszenia, już zapowiada kolejne wystawy przyrodnicze. Tak więc niewątpliwie jeszcze nie raz w tym roku, odwiedzimy gościnną galerię przy ulicy Piotrkowskiej 132. :-)

Zobacz więcej...

V Przegląd Pokazów Multimedialnych

Zapraszamy do udziału w V Przeglądzie Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki, których tematyką jest przyroda.
W naturze znaleźć można bogatą różnorodność tematów. Dlatego też każdy z członków naszego Związku ma swoją ulubioną część przyrody, którą pokazuje na swoich fotografiach. Jedni pragną pokazać urodę pejzaży skąpanych w mgłach, inni dokumentują fascynujące życie dużych zwierząt, jeszcze inni znajdują piękno w tym czego na pierwszy rzut oka nie widać - w mikroświecie. Zdjęcia te obejrzymy w bardzo atrakcyjnej formie diaporam, czyli audiowizualnych spektakli, których tworzywem są nieruchome obrazy i zsynchronizowany z nimi dźwięk.
Autorzy pokazów to fotografowie z wieloletnim stażem i doświadczeniem terenowym, uczestnicy wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także laureaci konkursów krajowych i międzynarodowych.
Swoje pokazy zaprezentują: Joanna Antosik-Żołądek, Adriana Bogdanowska, Grażyna Dębowska, Marian Jarosiński, Krzysztof Kuhn, Michał Ludwiczak, Małgorzata Markuszewska, Andrzej Miśkiewicz, Anna Ogar, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Renata Stadnik, Michał Stanecki, Małgorzata Szafrańska-Kuhn i  Piotr Szewczyk.
W przerwach między pokazami, tradycyjnie będzie można porozmawiać z autorami zdjęć i dowiedzieć się o działalności naszego stowarzyszenia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej 26 lutego (środa) do siedziby POS na ulicę Bratysławską 6a. Początek imprezy - godzina 18:00.

Zapraszamy na spotkanie - 19 lutego 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie z fotografią przyrodniczą w Łodzi. Jak zwykle pooglądamy trochę zdjęć, powspominamy miniony plener na Stogu Izerskim, rozstrzygniemy kolejną edycję zmagań naszej Ligi Fotografów. Głównym punktem lutowego spotkania będzie jednak prezentacja Krzysztofa Korca dotycząca jego pobytu w Indonezji. Będzie dużo przyrody, ale nie tylko! Serdeczne zapraszamy WSZYSTKICH pasjonatów przyrody do Łódzkiego Domu Kultury, 19. lutego 2020 o 18:00 (sala 308).

Wystawa Michała Staneckiego

"Galeryjka Olimpijka", jak zwykle gościnna dla fotografów przyrody, tym razem zaprezentuje wystawę naszego okręgowego kolegi Michała Staneckiego. Zważywszy, że Michał już od dwóch lat dzierży tytuł „Fotografa Roku” w naszym okręgu, więc miłośnicy fotografii przyrodniczej na pewno nacieszą oko wspaniałymi zdjęciami. Wystawa nosi tytuł "Inny punkt widzenia", a na wernisaż zapraszamy już w czwartek 13 lutego, trochę po 18:00. Do zobaczenia.
parent menu item not found: "130"