HeaderSearchForm

• SPOTKANIA

 
Spotykamy się raz w miesiącu (poza wakacjami) w dzień roboczy, zwykle w środy.

Miejsce: Warsztat Warszawski
Plac Konstytucji 4
godz 17:30 do 19:30
 
Najbliższe spotkania OM ZPFP:

Środa 27 listopada 2019
 
Czwartek (wyjątkowo!) 12 grudnia 2019
 
Środa 22 stycznia 2020
 
 
 --- ----------------------------------------------------

• ARCHIWUM SPOTKAŃ

2.09.2019
Główne tematy: fotografie członków i kandydatów,
podsumowanie konkursu „Przyroda w letnim słońcu”

22.10.2019
Fotografie członków i kandydatów
Fotorelacje z plenerów i otwarcia wystawy w Suchej Beskidzkiej.


26.06 – środa – sala na piętrze
Prezentacja książki "Warszawa dzika" - spotkanie z autorem Arkadiuszem Szarańcem.
Fotografie Urzszuli Frydrych, zarówno zamieszczone w tej książce (m.in. na okładce), jak i wykonane w ostatnim czasie.
W pozostałym czasie: prezentacja zdjeć członków okregu - główny temat spotkania: dzika przyroda w mieście
 
Warszawa dzika - Szaraniec Arkadiusz
 
22.05 – środa – sala na piętrze
Prezentacja zdjęć członków okręgu i kandydatów, relacje z plenerów, sprawy bieżące
 
Zaczynamy o godz 17:30, a kończymy o 19:30.
Wstęp wolny.
 
Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku
na którym zamieszczamy bieżące informacje o zbliżających sie spotkaniach, a następnie relacje z nich.

Relacja ze spotkania Okręgu Mazowieckiego 21-02-2018

W środę 21 lutego odbyło się comiesięczne spotkanie członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP, po raz drugi w nowym miejscu, w Warsztacie Warszawskim na Placu Konstytucji. Tematem numer jeden były relacje z zimowego pleneru ZPFP na Skrzycznem. Dwie osoby - Zbyszek
Małecki i Janusz Kaczmarczyk przedstawili zdjęcia z tego pleneru. Poznaliśmy nową kandydatkę do ZPFP, Elżbietę Zadorę-Zuzelską i obejrzeliśmy jej zdjęcia, będące wynikiem jej fascynacji dębami rogalińskimi. Ula Frydrych pokazała serię świetnych zdjęć mew, które powstały na bałtyckiej plaży w ciągu pięciu dni sztormowej pogody. Ponieważ to okres konkursu na Fotografa Roku 2018 ZPFP, w czwartek 1 marca poznamy wyniki w naszym Okręgu, obejrzeliśmy wybrane 120 zdjęć z 360 zgłoszonych w naszym okręgu na konkurs.
Były też dwa pokazy multimedialne - o owadach i pajęczakach w ich roślinno-kwiatowym środowisku, autorstwa Krzysztofa Jankowskiego i drugi, o pewnym jeziorze w aspekcie trwania i przemijania, autorstwa Andrzeja Kozaka.Nowe miejsce spotkań, w centrum Warszawy, wydaje się wygodne dla wszystkich, mamy nadzieję na liczne przybycie na następne spotkanie 21 marca br.

Robert Gondek i jego Afryka

 Zapraszamy Członków i Sympatyków Okręgu Mazowieckiego ZPFP 
na pierwsze, tegoroczne  spotkanie przy Elektoralnej w dniu 23 stycznia o godz. 18.00.
Zaczynamy 2017 rok pokazem i opowieścią Roberta Gondka - podróżnika, fotografa i miłośnika Afryki,  o jednej ze swoich  wypraw.

Czytaj więcej...

Spotkanie w MIK 28 listopada 2016

Listopadowe spotkanie w Mazowieckim Instytucie Kultury obfitowało w wydarzenia. Najpierw dwie kandydatki do ZPFP zaprezentowały swoje zdjęcia. Beata Kiljan, która przyjechała na spotkanie z Płocka pokazała nam swoje zdjęcia ptaków i bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pasji ornitologicznej, związanej nie tylko z fotografią ale i działaniami edukacyjnymi.
 Irena Szewczyk przedstawiła zdjęcia, wśród których było szereg ciekawych ujęć roślin i owadów. Potem Marek Skawina przedstawił zdjęcia ze swojego niedawnego zachodu nad stawami w Warszawie. Irek Graff pokazał zdjęcia z listopadowej peregrynacji po Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, a potem opowiedział o swoich wrażeniach z tegorocznych Wizji Natury w Izabelinie i przedstawił sylwetki gości. Na koniec Janusz Kaczmarczyk przedstawił zdjęcia z pleneru zorganizowanego przez Okręg Kujawsko-Pomorski w Swornegaciach. Otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie do konkursu Fotograf Roku 2017. Liczymy że więcej osób przyśle swoje zdjęcia jeszcze w tym roku. Przypominamy, że ostatnie spotkanie w bieżącym roku będzie 12 grudnia w MIK, jak zwykle o godzinie 18. Zapraszamy serdecznie. Zarząd OM ZPFP

Relacja ze Spotkania Okręgu Mazowieckiego w dniu 22 czerwca 2016

Zebranie rozpoczęło się informacją  zarządu o planowanych wystawach Okręgu. Od połowy sierpnia do połowy września w Sali Elektorskiej Mazowieckiego Instytutu Kultury prezentowana będzie a wystawa prac nagrodzonych w  konkursie na Okręgu Mazowieckiego na Fotografa Roku 2016. Planowany termin wernisażu wystawy to 17 sierpnia, a informacja o dokładnej godzinie rozesłana będzie na początku sierpnia. Liczymy na liczne przybycie członków OM.
 

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"