HeaderSearchForm

Zapraszamy na spotkanie - 14 czerwca 2016

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie zaplanowane jest na 14 czerwaca 2016. Jak zwykle o 18:30 w Muzeum Archeologicznym przy ul. Wodnej w Poznaniu.
Plan spotkania jest następujący:

1. Podczas Walnego Zjazdu naszego okręgu podjęliśmy decyzję o przygotowaniu kolejnej edycji Poznańskich Dni Fotografii. Chciałbym część spotkania poświęcić temu wydarzeniu. Musimy ustalić datę, wystosować pisma do administracji Muzeum, tak aby od września zająć się tylko już przygotowaniem samego eventu, a nie starać się o miejsce na niego. Dobrze też byłoby wyłonić grono osób odpowiedzialnych za organizację poszczególnych elementów imprezy - widzę to jako otwartą dyskusję. Czy nazwa "Przebudzenie Mocy" jest na miejscu? :D.
2. Kolejnym punktem spotkania będzie omówienie naszej nowej strony internetowej. Najwyższa pora aby zaczęła funkcjonować.
3. Stałym elementem naszych spotkań są pokazy zdjęć. Nie inaczej będzie tym razem. W związku z tym proszę o przesłanie maksymalnie 15 zdjęć.
4. Przemo Baszyński zaprezentuje kolejną odsłonę obsługi Lightrooma.


Zapraszam wszystkich na spotkanie. Jednocześnie w imieniu Zarządu życzę udanych wakacji. Spotkajmy się we wrześniu w tym samym, albo większym ;) gronie.

Chciałbym jeszcze raz przypomnieć o konkursie jaki przygotowuje Kórnicki Ośrodek Kultury. Chodzi o minifestiwal diaporam. Jego finał przewidziany jest na ostatni weekend września. Nie ukrywam, że organizatorzy bardzo liczą na udział naszego okręgu. Przewidziane są fajne nagrody. Gorąco Was zachęcam do przygotowania pokazów i udziału w konkursie. Jest to moim zdaniem dobry sprawdzian dla  naszych umiejętności w tworzeniu pokazów multimedialnych.

Jak zapewne wszyscy wiecie w dniu 04.06.2016 miał miejsce Walny Zjazd ZPFP w Izabelinie. Nasz okręg reprezentowali:
Joanna Wegiera
Łukasz Stępień
Jerzy Dolata
Maciej Pietrzak

Podczas zjazdu delegaci ze wszystkich okręgów po wysłuchaniu sprawozdań Zarządu Głównego, Skarbnika, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego w głosowaniu jawnym udzieliło absolutorium ustępującym organom zarządzającym ZPFP. Jest to najważniejszy zjazd ZPFP. Podczas którego najwyższy organ, jakim jest Zjazd Delegatów, ma wpływ na przyszłość naszego związku, jak też na statut i kodeks etyczny. Zmiany następują poprzez składanie wniosków, dyskusję nad nimi i głosowaniu.
Najważniejszy wniosek, jaki przegłosowano podczas tego zjazdu to zobligowanie Zarządu Głównego i Zarządów Okręgowych do ogłaszania sprawozdań finansowych za każdy rok do końca maja, roku następnego. Nadmienię tylko, że nasz okręg takie ogłaszanie sprawozdań robi już od przeszło 6 lat podczas zjazdu w Jeziorach.
Z istotniejszych informacji mam do przekazania jeszcze tą, że nasz okręg jest drugi pod względem liczebności członków. Jestem przekonany, że przełoży się to na naszą aktywność w regionie, co z pewnością będzie skutkowało jeszcze większym rozwojem, nie tylko samego okręgu, ale tez nas samych.

Do nowych władz wybrano:
Prezes - Zygmunt Urzędnik
Wiceprezes - Jerzy Łapiński
Sekretarz - Diana Maciąga
Skarbnik - Radosław Siekierzyński
do zarządu weszli również:
Joanna Antosik
Renata Stadnik
Dariusz Kąkol

Jestem przekonany, że nowo wybrany Zarząd spełni pokładane w nim oczekiwania. A Zadania i cele jakie sobie wyznaczyli zostaną zrealizowane, czego im serdecznie życzę w imieniu swoim jak i całego Okręgu Wielkopolskiego.
Maciej Pietrzak
parent menu item not found: "130"