HeaderSearchForm

  • VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Bartosz Dybowski

Bartosz Dybowski
 - fotografią zajmuje się kilkanaście lat. Od wielu lat jego zainteresowania biegną dwoma nurtami obejmując nie tylko fotografię ale także muzykę. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Z wykształcenia jest wiolonczelistą. W zainteresowaniach fotograficznych główne miejsce od samego początku zajmuje krajobraz. Spędza kilka miesięcy w ciągu roku w plenerze fotografując głównie polskie krajobrazy. Jest autorem dziewięciu wystaw indywidualnych w Polsce i Niemczech, wielu publikacji oraz 11 autorskich kalendarzy o tematyce krajobrazowej.

Czytaj więcej...

Piotr Malczewski

Piotr Malczewski - fotograf przyrody i podróżnik. Ukończył Studium Fotografii Profesjonalnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z agencjami fotograficznymi i wydawnictwami w kilku krajach (Francja, Niemcy, Szwajcaria). Jego zdjęcia znajdują się w publikacjach turystycznych, artystycznych, naukowych, czasopismach i albumach m.in.: Wigry, X lat Wigierskiego Parku Narodowego, Kanał Augustowski. W 2007 ukazał się jego autorski album pt. „Rospuda”, w 2008 albumik pt. Magiczny Bajkał, a w 2010 autorski album pt. Wigry. Kraina Wody i Nieba.
Zdobywał też nagrody w konkursach, m. in.: w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Parki Narodowe Polski – I miejsce 2000r., I miejsce 2001r. oraz nagroda specjalna w II Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym.
W dorobku Malczewskiego znajdują się przede wszystkim fotografie przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze. 
Mieszka w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą w Wigierskim Parku Narodowym. Stworzył tam galerię fotografii, w której prezentuje m.in. swój dorobek fotograficzny w postaci wystaw i tematycznych pokazów slajdów z Suwalszczyzny oraz z wypraw do Azji Centralnej.

Zapraszamy na stronę Piotra

Lesław Kostkiewicz

Lesław Kostkiewicz, który pisze o sobie: "Jestem jednym z tysięcy „ścisłych i technicznych” umysłów. Jednak świat, przyroda, zwierzęta, rośliny, zawsze fascynowało mnie to co nas otacza, a stworzyła natura.
Jako dojrzały człowiek, zająłem się młodzieńczą pasją obserwacji przyrody, jako hobby – fotografii przyrodniczej. Dzięki niej poznałem wielu wspaniałych ludzi i przyjaciół, dzielących ze mną tę fascynację. Zostałem członkiem Polskiego Związku Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego, gdzie we wspólnie staramy się doskonalić nasze umiejętności.  Większość moich zdjęć  pochodzi z obszaru Górnego Śląska oraz kresów wschodnich czyli Polesia, Podlasia i Bieszczad. Staram się możliwie wiernie oddać to co zobaczyłem. Staram się aby ktoś oglądając moje zdjęcia  choć przez chwilę znalazł się poza czasem i cywilizacją, tam gdzie ja czuję się najlepiej…".
 
Zapraszamy na stronę Lesława

Grzegorz Bobrowicz

Grzegorz Bobrowicz – fotograf krajobrazu i dzikiej przyrody. Fotografią zajmuje się od trzydziestu lat. Wydał kilkanaście książek i albumów o przyrodzie Polski, m.in. Polska dzika przyroda (nowość 2011), Cuda przyrody, Fenomeny przyrody, Tajniki naszych lasów. Publikuje zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej (Niemcy). Marzenia o bliskim kontakcie z dziką przyrodą zawiodły go na… Kamczatkę. 
Ukończył Wydział Leśny na Akademii Rolniczej (Uniwersytecie Przyrodniczym) w Poznaniu. Jest autorem ponad stu dokumentacji, w tym opracowań trzech powołanych rezerwatów przyrody, a także kilkuset artykułów naukowych i popularnonaukowych. Pisze scenariusze i komentarze do filmów przyrodniczych. Współpracuje z wieloma wydawcami i organizacjami. Prowadzi blog Szepty przyrody. Dziennik o przyrodzie, fotografii, lekturach i filozofii życia www.szeptyprzyrody.pl i zaprasza na stronę www.bobrowicz.eu
parent menu item not found: "130"