HeaderSearchForm

Nagroda Juranda dla Ferdynanda Sosnowskiego oraz wystawa "Kapliczki przydrożne"

 
Z dumą informujemy, że nasz kolega Ferdynand Sosnowski decyzją Kapituły Juranda otrzymał statuetkę Juranda za szczególne osiągniecia w dziedzinie sztuki. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca 2021 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie.
Uroczystość wręczania statuetek i wyróżnień odbywa się cyklicznie, wiosną każdego roku. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja dorobku kulturowego i gospodarczego Powiatu Szczycieńskiego, aktywizowanie i integracja różnych środowisk, mieszkańców powiatu, wskazywanie wzorców społeczno-kulturowych i gospodarczych oraz nagradzanie działań na rzecz rozwoju i promocji powiatu. Nagrody przyznawane są podmiotom gospodarczym oraz osobom fizycznym działającym na terenie lub na rzecz Powiatu Szczycieńskiego, w następujących dziedzinach: gospodarka, działalność społeczna, kulturalna, nauka i sztuka, turystyka, sport i rekreacja.
Jednocześnie informujemy, iż do 18 czerwca 2021 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury prezentowana była wystawa Ferdynanda Sosnowskiego „Kapliczki przydrożne”. Więcej informacji na ten temat jest >tutaj<.
parent menu item not found: "130"