HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Konkurs na Fotografa Roku ZPFP 2019

 
Każdego roku spośród tysięcy fotografii przesłanych z 12 Okręgów  ZPFP wybrane zostaje Grand Prix, którego zwycięzca otrzymuje tytuł Fotografa Roku ZPFP. Członkowie i członkinie Związku mogą zgłaszać zdjęcia w 9 kategoriach:

1.    krajobraz - zdjęcia krajobrazowe przedstawiające przyrodę
2.    ptaki
3.    ssaki
4.    owady i pajęczaki
5.    inne zwierzęta - płazy, gady, ryby
6.    rośliny, grzyby, śluzowce, mchy i porosty
7.    kompozycja i forma - kadry zbudowane w oparciu o wzory, faktury i wyraziste formy zaobserwowane w przyrodzie
8.    impresje - zdjęcia nastrojowe, ukazujące ulotne piękno dzikiej przyrody w śmiałej formie - z dopuszczeniem intensywniejszej obróbki w programach graficznych
9.    świat w naszych rękach - przyroda w świecie przekształconym przez człowieka i nasze z nią interakcje
10.    Zdjęcia muszą przedstawiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz spełniać zapisy regulaminu konkursu i być zgodne z Kodeksem Etycznym ZPFP.

Po raz trzeci wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowego Festiwalu "Wizje Natury" w Izabelinie. Pierwszego dnia Festiwalu, w sobotę 16 listopada, zobaczymy prace finalistów konkursu oraz poznamy Fotografa Roku i zwycięzców każdej z 9 kategorii.
 
Wyniki konkursu - Fotograf Roku 2019
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2020/ula1.jpgOd kilku lat podczas Festiwalu Wizje Natury poznajemy finalistów i laureatów konkursu Fotograf Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody. Biorą w nim udział członkowie ZPFP z całej Polski, a jego laureaci z powodzeniem rywalizują z najlepszymi fotografami świata w międzynarodowych konkursach. Zdjęcia rywalizują o laury w 9 kategoriach począwszy od krajobrazu, przez rośliny, zwierzęta żyjące na wolności, impresje oraz kompozycje i formy po relacje człowiek - przyroda w dzisiejszym świecie przedstawione w kategorii Świat w naszych rękach
 
W tym roku obradom Jury przewodniczyła dwukrotna zwyciężczyni konkursu International Garden Photographer of the Year Magdalena Wasiczek, a wraz z nią zdjęcia wybierali: uznany fotograf i przyrodnik Marcin Karetta oraz dziennikarz z fotograficznym zacięciem, zakochany w Puszczy Białowieskiej Adam Wajrak.
 
Jury nie miało łatwego zadania! W tegorocznej edycji zgłoszono kilka tysięcy zdjęć. Tytuł Fotografa Roku 2019 ZPFP zdobyła Urszula Frydrych, członkini Okręgu Mazowieckiego. Grand Prix zapewniło jej zdjęcie zgłoszone w kategorii "Świat w naszych rękach", zatytułowane „Celebryta". Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich fotografii.
 
Zobacz zdjęcia laureatów
 
parent menu item not found: "130"