HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

PARTNERZY I SPONSORZY

 
Canon Polska - Wizje Natury 2019
 
canon
Canon Polska technologicznym partnerem ZPFP
 
Polski oddział firmy Canon, globalnego lidera w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, jest technologicznym partnerem Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2013 roku. W ramach długoterminowej współpracy firma angażuje się w wydarzenia organizowane przez ZPFP, oferując m.in. wsparcie sprzętowe i merytoryczne. Fotografowie należący do Związku są także zapraszani na szkolenia i warsztaty Canon, gdzie opowiadają o swojej pracy i dzielą się doświadczeniami.
 
Canon jest globalnym liderem w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, a wieloletnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań optycznych przekłada się na profesjonalne produkty foto-wideo, które każdego roku trafiają na rynek. W ofercie dostępne są m.in. zaawansowane aparaty kompaktowe, lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy i lornetki. Firma oferuje także pełną gamę urządzeń i systemów druku, od niewielkich urządzeń domowych i profesjonalnych drukarek do druku fotografii przez wielofunkcyjne maszyny biurowe, aż po druk wielkoformatowy czy produkcyjny.
 
 
 
FOTOFORMA - Wizje Natury 2019
 
http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/logo-ff-275.jpgJak co roku patronem sprzętowym festiwalu Wizje Natury jest https://fotoforma.pl/ - prodealer Canon Polska.
Fotoforma od lat wspiera przyrodników, organizując specjalistyczne warsztaty i dostarczając najwyższej jakości sprzęt dla fotografów przyrody. Firma jest jednym z największych dealerów profesjonalnego sprzętu fotograficznego w Polsce. Jako Pro Dealer między innymi marki Canon, Nikon, Olympus, Sony, Fuji, Sigma, Tamron, Pentax działa na rynku od 2007 roku. Firma jest tworzona przez pasjonatów i ekspertów w dziedzinie fotografii. Zapewnia klientom najwyższą jakość doradztwa i wsparcie techniczne.
Podczas Wizji Natury 2018 na swoim specjalnym stanowisku Fotoforma udostępni do testów najwyższej jakości sprzęt marki Canon, który świetnie sprawdza się w codziennej pracy fotografów przyrody i będzie oferowany w specjalnej ofercie. Razem z Canon Polska, Fotoforma zaprasza także na specjalne warsztaty dla przyrodników. Wszyscy uczestnicy otrzymają kupony rabatowe na sprzęt marki Canon do zrealizowania w sklepach online pod adresem https://fotoforma.pl/ oraz w salonie w Warszawie (Andersa 21).
 
 
 
Miejskie Zakłady Autobusowe - Wizje Natury 2019
 
 
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, kontynuując współpracę ze Związkiem Polskich Fotografów Przyrody, ponownie wspierają organizację Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2018. 
MZA jako odpowiedzialna firma dba o środowisko naturalne i angażuje się w akcje promujące ochronę przyrody. Realizujemy nasze cele poprzez dbanie o wysoką sprawność techniczną naszych pojazdów, co ogranicza emisję szkodliwych spalin, oraz stały rozwój taboru poprzez zakup nowych pojazdów o niskiej emisji spalin i minimalnym hałasie a także pojazdów napędzanych energią elektryczną. 
Wspieramy inicjatywy społeczne związane z promocją ekologicznego transportu, w szczególności inicjatywy mające na celu podniesienie ekologicznej świadomości mieszkańców Warszawy i okolic
Wybrane fotografie, wyłonione na tegorocznym festiwalu, zostaną wyemitowane w systemie UrbanINFO.tV, który składa się z ekranów w autobusach MZA i pociągach SKM. Operatorem UrbanINFO.tV jest MZA. Wyświetlane w systemie informacje docierają do półtora miliona pasażerów dziennie.
 
 
 
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - Wizje Natury 2019
 
 http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/zaiks_logo_2019.jpg
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest zrzeszeniem osób fizycznych, twórców, których twórczość jest przedmiotem prawa autorskiego. Od początku swojej działalności, tj. od 1918 roku, ma formę prawną stowarzyszenia i posiada osobowość prawną. Działa m.in. na podstawie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi[4]. Nie prowadzi działalności zarobkowej, może jednak prowadzić działalność gospodarczą służącą realizacji celów statutowych, w zakresie ustalonym przez Zjazd Delegatów. Stowarzyszeni w ZAiKS-ie twórcy samodzielnie określają swoje cele, programy działania oraz struktury organizacyjne.
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest zarazem organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Funkcjonowanie ZAiKS-u reguluje statut uchwalony przez jego członków. Obszarem działania Stowarzyszenia Autorów ZAiKS jest Rzeczpospolita Polska, a jego siedzibą – Warszawa. ZAiKS jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000037327. Członkowie ZAiKS-u wybierają spośród siebie władze Stowarzyszenia: radę, zarząd i jego prezydium, komisję rewizyjną i sąd koleżeński. W początkowym okresie stowarzyszenie to nosiło nazwę Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych, skąd pochodzi skrót ZAiKS. 
Głównymi celami statutowymi ZAiKS-u są: ochrona praw autorskich, w szczególności zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi, działanie na rzecz rozwoju twórczości, doskonalenie jej ochrony, zwłaszcza w związku z rozwojem nowych technik, działalność socjalna na rzecz jego członków.
Ochrona praw autorskich sprawowana przez ZAiKS przejawia się w różnorodnych formach pomocy autorom zrzeszonym w Stowarzyszeniu i ich następcom prawnym w realizowaniu przysługujących im praw, lecz również autorom w nim niezrzeszonym i zagranicznym – w granicach zawartych umów. Do podstawowych zadań Stowarzyszenia należy w związku z tym zawieranie umów i dochodzenie odpowiedzialności z tego tytułu, a w szczególności dochodzenie wynagrodzeń autorskich i opłat należnych twórcom, inkasowanie, dzielenie i wypłata autorom należnych im wynagrodzeń autorskich i opłat.
Do zadań statutowych Stowarzyszenia, o szerokiej i długookresowej perspektywie należy zwłaszcza: podejmowanie i prowadzenie wszelkich działań zmierzających do doskonalenia prawa autorskiego i różnorodnych form promowania działalności twórczej; występowanie przez Stowarzyszenie z wszelkiego rodzaju inicjatywami zmierzającymi do podniesienia efektywności ochrony autorskich praw majątkowych we współpracy z organami państwowymi, rządowymi i samorządowymi, z organizacjami twórców i innymi stowarzyszeniami sprawującymi zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi (prawami pokrewnymi), związkami zawodowymi twórców, jak również z wydawcami powierzającymi Stowarzyszeniu zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi; udział w międzynarodowych organizacjach ochrony praw autorskich; tworzenie funduszów celowych przeznaczonych na rozwój twórczości, jej ochronę i popularyzację. Działalność o charakterze socjalnym na rzecz członków Stowarzyszenia przejawia się w podejmowaniu różnych form samopomocy koleżeńskiej, w szczególności w prowadzeniu Domów Pracy Twórczej.
Z postanowienia statutu (§ 1 Stowarzyszenie nie prowadzi działalności zarobkowej) wynika, że wszystkie jego działania i czynności zarządzania powierzoną twórczością (jak np. poszukiwania nowych źródeł inkasa, negocjowanie, zawieranie i rozliczanie umów, dochodzenie roszczeń, zarówno na drodze polubownej, jak i sądowej, repartycja wynagrodzeń autorskich, wypłata tantiem) są ukierunkowane na minimalizację ich kosztów. Tak więc autorzy są obciążani wyłącznie uzasadnionymi kosztami zarządzania ich prawami autorskimi. Stosowne obciążenia potrącane są z wpływów inkasowych, nie zaś ze składek (zaliczek) członkowskich. W przypadkach, w których potrącone koszty okazują się w danym roku wyższe niż faktycznie poniesione, nadwyżka przypada autorowi w postaci bonifikaty kosztów inkasa i funduszu społecznego, potrącenia na zwrot kosztów inkasa i na fundusz społeczny wyliczane są według obowiązujących tabel potrąceń zatwierdzonych przez Zarząd Stowarzyszenia
 

SPONSORZY

 
 Foto7 - Wizje Natury 2019
03 logo Imagine More blk
Foto7 fundatorem nagrody głównej w konkursie „Fotograf Roku 2019 ZPFP”!
 
Firma Foto7, od ponad 25 lat zajmuje się sprzedażą akcesoriów foto i wideo.
Na polskim rynku jesteśmy oficjalnym dystrybutorem wielu znanych marek, w tym Manfrotto oraz Gitzo, które zaprezentujemy  Państwu podczas festiwalu "Wizje Natury 2018".  
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strefy, w której będzie można przetestować wybrane modele oraz skonsultować się w sprawie doboru naszych akcesoriów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SANSA EUROPE - Wizje Natury 2019 
 
Sansa Europe Sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor marek Peak Design oraz 3 Legged Think. 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/PeakDesign.png
Marka Peak Design to autorskie i niebanalne rozwiązania tworzone dla podróżujących fotografów i podróżników fotografujących. Rozwiązania produkowane przy zachowaniu najwyższej dbałości o środowisko naturalne. Peak Design już w 2017 r. stał się w pełni neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do środowiska. Jako misję firmy, powołując fundację Climate Neutral, postawił sobie za cel przekonanie wszystkich firm do podjęcia odpowiedzialność za ich ślad węglowy.  
W ofercie amerykańskiego producenta znajdują się między innymi torby, plecaki, uchwyty, szybko regulowane paski do aparatów oraz inne, praktyczne akcesoria, które dzięki swojej niesamowitej funkcjonalności ułatwiają i zwiększają wydajność każdej podróży lub wyprawy z aparatem.
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w plecakach, torbach i pokrowcach z serii Peak Design TRAVEL LINE, możliwości pakowania weszły na zupełnie inny poziom organizacji i użytkowania bagażu w podróży. Ich kompatybilność sprawia, że możliwa jest dowolna konfiguracja i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.
W ofercie Peak Design znajdziesz także takie akcesoria jak uchwyt Pro Capture v3, który sprawi, że zarówno podczas wyprawy na najwyższy szczyt Świata, pieszej wycieczki w Bieszczadach, czy  podczas samotnych obserwacji przyrody w czatowni, zawsze będziesz miał wolne ręce, a aparat, lornetka czy dodatkowy obiektyw będzie dostępny w ułamku sekundy.
Peak Design to także kultowe już Anchor Links, czyli kotwiczki systemu mocowania pasków do aparatów, coś co jest niewiarygodnie wytrzymałe, bezpieczne i sprawia, że kompletnie pozbywasz się problemu długotrwałego przewlekania paska gdy chcesz go odpiąć lub zapiąć do aparatu. Anchor Links sprawiają że robisz to w ułamku sekundy i dowolnie konfigurujesz sposób noszenia aparatu. Zapewniają wolność użytkowania a przede wszystkim powodują że pasek się nie skręca.   
Na naszym stoisku nie zabraknie również najnowszego produktu Peak Design. Zaprezentujemy niebywale lekki, kompaktowy i wytrzymały statyw podróżny TRAVEL TRIPOD, który w sprzedaży pojawi się w marcu 2020, ale już dzisiaj został okrzyknięty najbardziej innowacyjnym statywem na Świecie.
Wszystkie produkty marki Peak Dseign cechuje dożywotnia gwarancja producenta.
 
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/3-legged-thing2.gifMarka 3 Legged Think to najwyższej jakość statywy i monopody fotograficzne, które przyciągają uwagę ciekawym designem oraz imponującą możliwością obciążenia. Produkty angielskiego producenta charakteryzuje przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów, perfekcyjne spasowanie wszystkich komponentów oraz wysoka jakość wykonania. Każdy produkt to wynik połączenia pasji z wieloletnim doświadczeniem, w efekcie czego otrzymujemy innowacyjną konstrukcję i ponadprzeciętną funkcjonalność.
Asortyment 3 Legged Thing podzielony jest na dwie kategorie: nieco mniej zaawansowane produkty serii PUNKS oraz produkty profesjonalne serii EQUINOX / ECLIPSE wśród których znajduje się statyw 3 Legged ThingLEO zwycięzca BEST TRIPOD 2017. Według prestiżowej The Lucie Technical Awards z Nowego Jorku, trójnóg LEO to najlepszy statyw 2017 roku, który został okrzyknięty najbardziej funkcjonalnym, a zarazem kompaktowym statywem podróżniczym. Obieżyświat, który wszelkich konkurentów zostawia daleko w tyle.  
 
 
 
Canon Polska - Wizje Natury 2019
 
canon
Canon Polska fundatorem nagrody głównej w konkursie pokazów „Wizje Natury 2019”!
 
Canon Polska – technologiczny partner Związku Polskich Fotografów Przyrody – już po raz szósty angażuje się w „Wizje natury”. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia przygotowana została specjalna strefa, gdzie można będzie nie tylko zobaczyć i przetestować pełną gamę aparatów (w tym nowy system EOS R), obiektywów i lornetek Canon, ale także skorzystać z konsultacji w zakresie doboru sprzętu do konkretnych fotograficznych potrzeb. Canon ufundował także nagrody dla laureatów konkursu fotograficznego, który odbywa się w ramach festiwalu.
Laureat pierwszego miejsca otrzyma zaawansowaną lustrzankę cyfrową CANON EOS 90D, aparat wyposażony w 32,5 MP matrycę CMOS APS-C, silny procesor DIGIC 8 pozwalający na pracę w zakresie czułości ISO 100–25600. Lustrzanka pozwala rejestrować zdjęcia z szybkością 10 klatek na sekundę, posiada 45-punktowy AF (wszystkie punkty krzyżowe) oraz celownik ze 100% pokryciem kadru.
Druga nagroda to zestaw składający się z bezlusterkowego aparatu EOS M50, obiektywu EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM oraz adaptera EF-EOS M. EOS M50 to aparat, który mimo niewielkiej wagi i wymiarów oferuje szerokie możliwości fotograficzne. Wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,1 MP i procesor DIGIC 8 pozwala wykonywać zdjęcia w atrakcyjnych kolorach i z zachowaniem dużej liczby szczegółów. Do tego aparatem można nagrywać filmy w jakości 4K. Obiektyw EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM, dedykowany bezlusterkowcom Canon, jest kompaktowy i lekki. Popularny zakres ogniskowych sprawdzi się zarówno podczas zdjęć szerokich planów jak i ujęć portretowych czy detali. Uzupełniający całość adapter pozwoli zaś na podłączenie do aparatu dowolnego szkła z ogromnej gamy obiektywów EF i EF-S firmy Canon — w tym także tych specjalistycznych, takich jak Macro i Fish Eye
Nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca stanowi zaś drukarka PIXMA TS8150 z dodatkowym kompletem atramentów oraz papierów foto. Mimo kompaktowych rozmiarów jest to zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne, wyposażone w 6 oddzielnych atramentów, inteligentną łączność bezprzewodową, w tym także z usługami w chmurze, i automatycznie odchylany panel z ekranem dotykowym o przekątnej 10,8 cm. To wszystko pozwala na drukowanie zdjęć w doskonałej jakości, a przy tym także w wielu rozmiarach i na różnego rodzaju papierach, w zaledwie kilka sekund.

 
 
 Artibo - Laboratorium Obrazu  - Wizje Natury 2019
 
 
01-artibo
Artibo to nowoczesne laboratorium druku dedykowanego dla fotografów i artystów sztuk wizualnych. Łączy pasję do fotografii oraz innowacyjną technologię druku. Współorganizuje i wspiera inicjatywy z zakresu fotografii, grafiki, sztuk wizualnych oraz prezentuje autentycznych pasjonatów, twórców, edukatorów, dając im kreatywną przestrzeń. Artibo motywuje, odkrywa, inspiruje.
W ramach tegorocznej edycji Wizje natury 2019, Artibo ufundowało vouchery na autorskie książki fotograficzne oraz personalizowane widokówki dla Laureatów ogłaszanych podczas wydarzenia, konkursów - na Fotografa Roku 2019 ZPFP oraz Pokazów Multimedialnych Wizje Natury 2019.
A w specjalnej strefie expo, będzie można zapoznać się z całą gamą produktów Artibo, dowiedzieć się jak wydać swoją pierwszą autorską książkę fotograficzną oraz dołączyć do grona ludzi z pasją! 
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.artibo.com/pl
  
 
 
 
HUGA Nature - Wizje Natury 2019
 
wizje natury 2015-0-huga-natureFirma HUGA Nature została stworzona przez praktyka z potrzeby, a że potrzeba jest matką wynalazków, powstała idea zapewnienia na rodzimym rynku przydatnych akcesoriów w naszej wspólnej pasji, jaką jest fotografia.
Stale rozwijająca się oferta firmy, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom fotografów przyrody. Neoprenowy kamuflaż na każdy z dostępnych modeli obiektywów, to kluczowy produkt działalności firmy. Ochrona przed uszkodzeniem i warunkami atmosferycznymi zapewniona jest przez dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, pokrowce przeciwdeszczowe. Neoprenowe ocieplacze na nogi statywów zwiększają komfort użytkowania w chłodne miesiące.
Specjalne worki amortyzują sprzęt i ułatwiają fotografię wprost z okna samochodu, a najstarszy już produkt jakim jest groundpod, doskonale sprawdza się podczas fotografowania z niskiej perspektywy. Namioty specjalnie przystosowane do fotografii na kilku poziomach, spełniają większość potrzeb pasjonata fotografii przyrodniczej. To tylko część, szerokiej oferty z którą będzie można zapoznać się na festiwalu.
 
 
Wydawnictwo Poznańskie - Wizje Natury 2019
 
WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
może poszczycić się ponad 60-letnią tradycją. Wydawnictwo publikuje m.in. książki historyczne, non-fiction oraz literaturę piękną. Wśród tegorocznych bestsellerów związanych z tematyką przyrodniczą w ofercie wydawnictwa ukazała się rekomendowana przez panią Krystynę Czubównę biografia słynnego odkrywcy i podróżnika, Alexandra von Humboldta, zatytułowana „Człowiek, który zrozumiał naturę”. Ponadto czytelnicze uznanie zdobyły: błyskotliwe i intrygujące „Jak zwierzę” Charlesa Fostera, czyli książka okrzyknięta majstersztykiem współczesnej literatury przyrodniczej, a także urzekające i bardzo intymne „Prywatne życie łąki” Johna Lewis-Stempela, zdobywcy prestiżowej brytyjskiej nagrody The Wainwright Prize. Książki Wydawnictwa Poznańskiego to nie tylko znakomita literatura, lecz także starannie dopracowana warstwa edytorska.
 
 
 
Biebrza Eco-Travel - Wizje Natury 2019
 
logoBET

Jedną z nagród dla zwycięzców konkursu funduje firma Biebrza Eco-Travel.
 Biebrza Eco-Travel - Otwórz oczy!!! 
Od ponad 20 lat spełniamy Wasze marzenia o obcowaniu z dziką przyrodą
• Choć na różne sposoby, to ostatecznie czynimy Bagna przyjaznymi dla wszystkich: dla rodzin z dziećmi, szkół, firm, przyrodników, amatorów aktywnego wypoczynku i fotografii przyrodniczej.
• W reakcji na Wasze zapotrzebowanie stworzyliśmy ponad 80 programów wypraw po Bagnach Biebrzańskich. Większość z nich w kameralnych – 6 osobowych grupach, z pełnym osprzętem terenowym w pakiecie.
• Zatrudniamy jedynie doświadczonych edukatorów – trenerów przyrody, którzy są Waszymi oczami. Pokazują zwierzaki, ale przede wszystkim wprowadzają w tajniki unikalnej sztuki czytania przyrody.
• Właścicielka firmy Katarzyna Ramotowska została uhonorowana tytułem: „Przewodnik Roku 2011”.
• Etyka obcowania z przyrodą jest dla nas dobrem nadrzędnym.
• Pomimo dwudziestu lat historii firmy nadal pracujemy z pasją.
• Dajcie się więc Zabiebrzyć! Ale ostrzegamy: Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo!!!
Biebrza Eco-Travel
Katarzyna Ramotowska
www.biebrza.com
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
Perfect Displays - Wizje Natury 2019
 
wizje natury 2015-perfect-displays-logo pd
Perfect Displays, Autoryzowany Dystrybutor marki NEC 
Firma Perfect Displays Sp. z o.o. ma na celu świadczenie wysokiej jakości usług związanych z projektowaniem oraz realizacją systemów projekcji obrazu. Zespół tworzący naszą firmę posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu systemów AV, współpracując z takimi firmami jak Samsung, NEC, AMX, Kramer, EXTRON , Projecta , Vogels , Crestron – pozwala to na zapewnienie naszym klientom usług najwyższej jakości.
W przypadku marki NEC nasza firma jest bezpośrednim importerem oraz autoryzowanym dystrybutorem. Na szczególną uwagę zasługuje linia produktowa Monitorów Spectra View ( szczegółowa informacja https://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/choice.xhtml?cat=Colour ) idealnych do zastosowania w obróbce graficznej oraz fotografii cyfrowej.
Perfect Displays Sp. z o.o. ma na celu świadczenie wysokiej jakości usług związanych z projektowaniem oraz realizacją systemów projekcji obrazu. Zespół tworzący naszą firmę posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu systemów AV, współpracując z takimi firmami jak Samsung, NEC, AMX, Kramer, EXTRON , Projecta , Vogels , Crestron – pozwala to na zapewnienie naszym klientom usług najwyższej jakości.
Szeroka wiedza naszego zespołu pozwala na oferowanie kompleksowych rozwiązań. Wszystkie projekty realizujemy wspólnie z użytkownikami, rozpoczynając od stworzenia koncepcji, poprzez zaprojektowanie rozwiązania, instalacją urządzeń, a kończąc na adaptacji pomieszczeń wraz z dostawą specjalistycznych mebli.
W naszych projektach stosujemy wszystkie dostępne systemy multimedialne, tak aby tworzyć nowoczesna centra monitoringu, kontroli procesów przemysłowych, centra szkoleniowe, centra dowodzenia, centra kryzysowe, konferencyjne i wystawiennicze. Integracja systemu wyświetlania obrazu, systemu zarządzania wyświetlanym obrazem oraz integrowanego systemu sterowania poszczególnymi systemami daje rozwiązania na miarę oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników.
Wszystkie realizowane przez nas wdrożenia obejmujemy pełną opieką serwisową oraz wsparciem technicznym dostosowanym do wymagań użytkownika.
Wszelkie zapytania handlowe prosimy kierować na adres
r.smierzynski@perfectdisplays.com.pl lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
NEC Display Solutions - Wizje Natury 2019
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/nac_blue.jpgNEC Display Solutions jest jednym z czołowych światowych dostawców monitorów LCD, ścian video oraz projektorów. W historii firmy było wiele kroków milowych, które zostawiły trwały ślad na rynku urządzeń do wyświetlania obrazu. Japoński producent od lat szczyci się opinią innowatora rynku.
 Firma posiada szeroką ofertę monitorów desktopowych i wielkoformatowych, od modeli podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych takich jak chociażby: monitory graficzne, wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej, monitory do budowy ścian video, czy monitory interaktywne. Portfolio wyświetlaczy wielkoformatowych zamykają moduły LED, zarówno do instalacji indoor, jak i outdoor. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, instalacyjne, urządzenia do pracy ciągłej (np. prezentacje w miejscu sprzedaży) i cyfrowe projektory kinowe.
 Firma posiada rozbudowane serie monitorów dla grafików i fotografów, oraz dla DTP. Są to sprzętowo kalibrowalne monitory semi-profesjonalne z serii MultiSync® EA (23”-27”) oraz najwyższej klasy, profesjonalne monitory graficzne z serii MultiSync® PA (24”-27).
Tylko na polskim rynku dostępne są również specjalne linie „Color” wybranych monitorów NEC. W serii EA jest to edycja ColorTuned, a w serii PA, ColorProof. W tych edycjach Color, oprócz indywidualnej kalibracji, poświadczonej certyfikatem, otrzymuje się 5 lat gwarancji, licencję na oprogramowanie SpectraView, wygenerowany profil ICC, wzornik barwny oraz oznaczenia monitora i pudełka. Dodatkowo w edycji ColorProof, dla monitorów PA, w zestawie znajduje się kaptur ochronny na monitor, a także zainstalowane dodatkowe 3 profile, do pracy z materiałami drukowanymi. Trzecie z linii „Color” to ColorPreset, obejmuje ona niekalibrowalne monitory biurkowe z serii MultiSync® E. W tym przypadku, monitor jest indywidualnie adjustowany, w zestawie znajduje się certyfikat, oznaczenia pudełka i monitora oraz rozszerzona 5-letnia gwarancja.
NEC Display Solutions Europe GmbH
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Bociana 22A,
31-231 Kraków
Polska

Tel. ++48/12/614 53 53
Fax ++48/12/614 53 54
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
Pracownia Obrazu Jerzy Łapiński - Wizje Natury 2019 
 
logo-pracownia-obrazu-300px
Pracownia Obrazu fundatorem nagrody głównej w konkursie „Fotograf Roku 2019 ZPFP”!  
 
Wydruki cyfrowe najwyższej jakości.
 
Zajmujemy się drukiem wystaw oraz prac kolekcjonerskich. Nasze wydruki mogą mieć certyfikat Di-gigraphie i są drukowanie na najnowszej 10-tuszowej drukarce Epson SC-P10000 o szerokości papieru 111 cm. Jest ona w stanie odwzorować na wydrukach 99% obszaru barwnego Adobe RGB. Robimy też odbitki wystawowe klasyczną metodą analogową - w ciemni pod powiększalnikiem. 
 
Zajmujemy się również rzeczoznawstwem fotograficznym
 
www.pracowniaobrazu.pl
ul. Lebiodowa 17z, Warszawa
Prosimy o telefon przed przyjazdem: +48 602393957
 
 

PATRONI MEDIALNI

 
Salamandra - Wizje Natury 2019
 
salamandraMagazyn Przyrodniczy SALAMANDRA jest popularno-naukowym czasopismem o zasięgu ogólnopolskim, wydawanym od 1994 roku przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Ukazuje się dwa razy do roku, od 2003 roku w pełnym kolorze. Oceniane jest bardzo wysoko pod względem merytorycznym i edycyjnym. 
Celem wydawania Magazynu Przyrodniczego Salamandra jest popularyzowanie wiedzy na temat przyrody oraz jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rzadkich i zagrożonych oraz cennych pod względem przyrodniczym obszarów, a także kształtowanie korzystnych dla przyrody postaw i zachowań. 
Poziom i język artykułów jest dobierany w taki sposób, aby przy zachowaniu pełnej poprawności merytorycznej większość tekstów była zrozumiała dla niebiologów o wykształceniu na poziomie gimnazjum. Jednocześnie, aby także przyrodnicy znajdowali w czasopiśmie interesujące treści.
W Magazynie wydzielone są działy tematyczne, w tym część dla najmłodszych czytelników. W każdym z numerów prezentowane są też aktualne przepisy prawne z zakresu ochrony przyrody. Czasopismo stanowi cenną, wykorzystywaną przez wielu nauczycieli pomoc dydaktyczną.

Na stronie internetowej PTOP „Salamandra” znajduje się witryna Magazynu, na której część artykułów dostępna jest w całości bez ograniczeń: http://magazyn.salamandra.org.pl.
 
 
Fotografia Masterclass - Wizje Natury 2019
 
 
Fotografia Masterclass 1 3.pdf
Kwartalnik FOTOGRAFIA MASTERCLASS skierowany jest do osób aspirujących do profesjonalnego zajmowania się fotografią i do entuzjastów cyfrowych technik fotograficznych. Przewodnik zawiera działy poświęcone fotografii portretowej i sytuacyjnej, fotografii przyrody i krajobrazu. Każde wydanie zawiera szczegółowe porady wiodących fotografików i praktyków branży. Świetne, inspirujące zdjęcia - przykłady pomagają zilustrować wyzwania i pokazują sposoby jakim sprostać.
FOTOGRAFIA MASTERCLASS ma być skutecznym wsparciem dla każdego kto interesuje się sztuką i technikami fotografowania i chce osiągnąć sprawność warsztatową na poziomie zaawansowanym. Zamieszczamy też poradniki dotyczące wyposażenia sprzętowego dedykowanego poszczególnym specjalizacjom fotografii i komputerowej postprodukcji.
Prócz wydań regularnych ukazują się także wydania specjalne, dostępne numery PORTRET, OUTDOOR i MAKROFOTOGRAFIA, w przygotowaniu PEJZAŻ oraz PHOTOSHOP & LIGHTROOM dla fotografów. 
Kwartalnik dostępny jest w salonach sprzedaży prasy EMPiK, Inmedio, RUCH, KOLPORTER, także w wybranych księgarniach oraz w bezpośredniej sprzedaży prowadzonej przez wydawcę bizbi.iai-shop.com 
 
 
 Dzikie Życie - Wizje Natury 2019
 
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/logo-dzikie-zycie.jpg
Nasza misja

Miesięcznik Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo opisuje problemy ochrony przyrody w kraju i zagranicą. Popularyzujemy ideę ochrony dzikiego życia. Ujawniamy kto i z jakich pobudek niszczy przyrodę. Mamy własne zdanie.
 JAK POWSTAJE MIESIĘCZNIK
Pismo tworzone jest społecznie przez ludzi dzielących się swoją pasją. W naszej publicystyce jesteśmy rzetelni i dociekliwi. W miesięczniku nie umieszczamy reklam, nie płacimy także za zdjęcia czy teksty. Pomimo skromnego budżetu, Miesięcznik Dzikie Życie stał się opiniotwórczym forum, na którego łamach publikują wybitne osobistości. Autonomię pisma utrzymujemy dzięki wsparciu Czytelników i Darczyńców. Wydawcą miesięcznika jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.
Historia
Pierwszy numer miesięcznika Dzikie Życie powstał w 1994 r. dla nagłośnienia problemu ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tego czasu nieprzerwanie nagłaśniamy i konsekwentnie relacjonujemy problemy przyrodnicze, przyczyniając się do wsparcia ochrony konkretnych miejsc cennych przyrodniczo oraz zagrożonych gatunków zwierząt.
Miesięcznik objął patronatem wiele inicjatyw lub działań na rzecz przyrody – np. powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego, utworzenie na ostatnim w Polsce fragmencie naturalnego lasu pogórza Turnickiego Parku Narodowego, ochrona dużych drapieżników – wilka i rysia, sprawa ochrony Doliny Rospudy, problem rozbudowy kolej linowej na Kasprowy Wierch w Tatrach, ochrona korytarzy ekologicznych i wiele innych.
O czym przeczytasz w Dzikim Życiu
Wiele miejsca poświęcamy ochronie naturalnych, nie przekształconych obszarów przyrodniczych. Popularyzujemy filozofię ekologiczną, w tym głęboką ekologię. Promujemy projekty i wydawnictwa z zakresu ekologii, ochrony przyrody, filozofii, edukacji ekologicznej.
 
 
Wiedza i Życie - Wizje Natury 2019
 
 
 wiedza i zycie
Najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 r.
Łączy solidną, niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w najważniejszych laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, a wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.
 
 
 

ORGANIZACJE PRZYRODNICZE

 
OTOP
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/otop_logo_biale_copy.jpgOgólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego. Zajmujemy się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją. Powadzimy działania z dziedziny monitoringu, czynnej ochrony przyrody, kształtowania polityk mających wpływ na środowisko oraz edukacji. Wspiera nas rzesza kilku tysięcy członków i wolontariuszy.

Naszym celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Jesteśmy jedną z największych organizacji chroniących przyrodę w Polsce i polskim partnerem światowej federacji towarzystw ochrony ptaków - BirdLife International. Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi autorytetami i organizacjami pozarządowymi.

Skupiamy się na priorytetowych gatunkach, siedliskach i ostojach. Zachęcamy do włączenia się w nasze działania i aktywnego wspierania Towarzystwa poprzez wolontariat i udzielanie wsparcia finansowego.
W ramach światowej federacji organizacji chroniących ptaki, BirdLife International, współpracujemy z wieloma osobami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą. W celu zwiększenia efektywności działania zbieramy fundusze na realizację nowych projektów ochrony przyrody. Zachęcamy do aktywnego wspierania Towarzystwa (naszej misji i celów) poprzez wolontariat i udzielanie wsparcia finansowego.
Więcej informacji: www.otop.org.pl
 
Konkurs fotograficzny „Temat Rzeka”
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkurs-fotograficzny-7.jpg
 Tematem konkursu jest przyroda Wisły i jej doliny na odcinku w dół rzeki od linii Łaskarzew-Magnuszew do ujścia do Bałtyku oraz Bugu, Wieprza, Tyśmienicy, Bystrzycy i Wilgi, które planowana droga wodna E40 może nieodwracalnie zniszczyć oraz relacje człowiek – rzeka na tym obszarze.
  Cele konkursu:
– udokumentowanie dziedzictwa przyrodniczego rzek i dolin Wisły, Bugu, Wieprza, Tyśmienicy, Bystrzycy i Wilgi,
– udokumentowanie działalności człowieka związanej z rzekami i ich dolinami,
– promocja tych miejsc jako ekosystemów przyrodniczo cennych i – jako takich – korzystnych dla człowieka,
– prowadzenie kampanii przeciwko budowie drogi wodnej E40, w tym edukacja na temat zagrożeń, jakie niesie planowane przekształcenie tych rzek w żeglowną drogę wodną E40 oraz na temat korzyści, jakie niosą dzikie naturalne rzeki i ich doliny. 
 
 
 
Prosimy o nadsyłanie zdjęć, mieszczących się tematycznie w dwóch kategoriach:
1. Przyroda i krajobraz,
2. Człowiek i rzeka.
 
Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć za pośrednictwem poczty elektronicznej  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 2 do regulaminu) wraz z załączonymi maksymalnie 5 plikami ze zdjęciami w formacie graficznym JPG, o wymiarach minimum: 2400 px szerokości na dłuższym boku zdjęcia.
Termin składania prac konkursowych mija 1 grudnia 2019 r.
Organizator konkursu: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
Patronat artystyczny: Polski Związek Fotografów Przyrody
Patronat merytoryczny: Koalicja Ratujmy Rzeki
Regulamin konkursu „Temat Rzeka” i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://otop.org.pl/2019/10/01/temat-rzeka-konkurs-fotograficzny-30-wrzesnia-1-grudnia
 
 
 

Podkategorie

parent menu item not found: "130"