HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

ORGANIZACJE PRZYRODNICZE

 
OTOP
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/otop_logo_biale_copy.jpgOgólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego. Zajmujemy się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją. Powadzimy działania z dziedziny monitoringu, czynnej ochrony przyrody, kształtowania polityk mających wpływ na środowisko oraz edukacji. Wspiera nas rzesza kilku tysięcy członków i wolontariuszy.

Naszym celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Jesteśmy jedną z największych organizacji chroniących przyrodę w Polsce i polskim partnerem światowej federacji towarzystw ochrony ptaków - BirdLife International. Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi autorytetami i organizacjami pozarządowymi.

Skupiamy się na priorytetowych gatunkach, siedliskach i ostojach. Zachęcamy do włączenia się w nasze działania i aktywnego wspierania Towarzystwa poprzez wolontariat i udzielanie wsparcia finansowego.
W ramach światowej federacji organizacji chroniących ptaki, BirdLife International, współpracujemy z wieloma osobami i organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą. W celu zwiększenia efektywności działania zbieramy fundusze na realizację nowych projektów ochrony przyrody. Zachęcamy do aktywnego wspierania Towarzystwa (naszej misji i celów) poprzez wolontariat i udzielanie wsparcia finansowego.
Więcej informacji: www.otop.org.pl
 
Konkurs fotograficzny „Temat Rzeka”
 
http://www.zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkurs-fotograficzny-7.jpg
 Tematem konkursu jest przyroda Wisły i jej doliny na odcinku w dół rzeki od linii Łaskarzew-Magnuszew do ujścia do Bałtyku oraz Bugu, Wieprza, Tyśmienicy, Bystrzycy i Wilgi, które planowana droga wodna E40 może nieodwracalnie zniszczyć oraz relacje człowiek – rzeka na tym obszarze.
  Cele konkursu:
– udokumentowanie dziedzictwa przyrodniczego rzek i dolin Wisły, Bugu, Wieprza, Tyśmienicy, Bystrzycy i Wilgi,
– udokumentowanie działalności człowieka związanej z rzekami i ich dolinami,
– promocja tych miejsc jako ekosystemów przyrodniczo cennych i – jako takich – korzystnych dla człowieka,
– prowadzenie kampanii przeciwko budowie drogi wodnej E40, w tym edukacja na temat zagrożeń, jakie niesie planowane przekształcenie tych rzek w żeglowną drogę wodną E40 oraz na temat korzyści, jakie niosą dzikie naturalne rzeki i ich doliny. 
 
 
 
Prosimy o nadsyłanie zdjęć, mieszczących się tematycznie w dwóch kategoriach:
1. Przyroda i krajobraz,
2. Człowiek i rzeka.
 
Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć za pośrednictwem poczty elektronicznej  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 2 do regulaminu) wraz z załączonymi maksymalnie 5 plikami ze zdjęciami w formacie graficznym JPG, o wymiarach minimum: 2400 px szerokości na dłuższym boku zdjęcia.
Termin składania prac konkursowych mija 1 grudnia 2019 r.
Organizator konkursu: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
Patronat artystyczny: Polski Związek Fotografów Przyrody
Patronat merytoryczny: Koalicja Ratujmy Rzeki
Regulamin konkursu „Temat Rzeka” i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://otop.org.pl/2019/10/01/temat-rzeka-konkurs-fotograficzny-30-wrzesnia-1-grudnia
 
 
 
parent menu item not found: "130"